Kerhoilta normaaliin tapaan kiirastorstaina 2.4. klo 18 nokkakusoilun merkeissä. Kerhoiltaan voi osallistua entiseen malliin myös etänä.
KIRPPISTAVARAA LÄHDÖSSÄ – TARVITSETKO JOTAIN?
Kerholla olevaa kirppistavaraa on kerätty ja se on nyt pääosin matkalla SRAL:n kesäleirin rompetorille Eerikkilään. Muutama suoraan käyttöön otettavissa oleva laite, lähinnä rigejä, on vielä jätetty kerholle. Ehdit kuitenkin vielä ’peräänhuutamaan’, jos listalla on jotain erityisen mieleistä.
Kerhon kirppis-sivujen luetteloa on siivottu vastaavasti.
OLETHAN MUISTANUT JÄSENMAKSUN?
Iso osa jäsenistä on jo kiitettävästi laittanut maksuun tämän vuoden jäsenmaksun, mutta jos et vielä ole tätä pikku velvollisuutta hoitanut, muistathan laittaa 25 € ajoissa maksuun, vaikka jäsenmaksun eräpäivä onkin vasta 30.4.2026. Summaa voi toki entiseen tapaan ”pyöristää” ylöspäin kerhon toiminnan tukemiseksi. Ja muista kirjoittaa OH2P:n nimi oikeassa muodossa, sillä pankit tarkistavat nykyisin hyvinkin tarkkaa, että maksunsaajan nimi ja tilinumero vastaavat toisiaan eli Keski-Uudenmaan Radioamatöörit ry. Tilinumero on FI89 5092 0940 0192 74. Jäsenmaksun viite on entinen eli 01012.